עמוד הבית חדשות מקומי חדשות מהארץ טורים תרבות אוכל תזונה וספורט רכילות נדלן תיאום תורים אינדקס עסקים קופונים
טורים

הטור של סמימי: תמונה נוסטלגית מגן "מלכי ישראל" 1982

בטור השבועי של סמימי הוא סיפר על אישה נדיבה וטובת לב, חשף תמונה נוסטלגית מ1982 בנתיבות, ודיבר על ההישג המרגש של אביחי שלי

ירון סמימי | 03.02.2020 06:00

חסד אמיתי

יום שישי האחרון, השעה 11:00, אני מקבל טלפון מחברי אסף גרוסי שמעדכן כי הוא פגש יהודי יקר בן 64 מחיפה שהגיע לעיר לרגל הילולת הבבא סאלי ומסתבר שהוא התכוון לאכול ולישון במהלך השבת ברכבו.

גרוסי, שאל אותי אם יש סיכוי שנמצא לו מענה ראוי יותר ופרסמתי פוסט בקבוצת הפייסבוק "צריכים משהו נתיבות" ותוך פחות מדקה כתבה לי חברת הקבוצה נטלי סנדרוסי-שוקני את המילים הבאות: "אני, אני, אני…!" ותוך דקה נוספת כבר יצרנו קשר עם אותו יהודי ששמח על ההזמנה וברך ללא הרף את נטלי ומשפחתה הי"ו.

בתמונה: צילום מסך לאותה אותה דקה!

עדכון לגבי נושא הקליטה בעיר נתיבות

למרות שבעבר הובטח לנו שנושא הקליטה ייפתר עד 1.2020, מסתבר שישנם עיכובים ואתגרים שקשורים לאישורים סופיים של תדרים ותקשורת שלא יפריעו לתנועת הרכבות שנמצאות בסמוך למיקום תורן האנטנה העתידית.

ראש העיר יחיאל זוהר ומשרד התקשורת מעורבים ופועלים לפתור את הבעיות האחרונות שנותרו.אמשיך לעדכן וללחוץ לפתרון הנושא בהקדם.

מבאס אבל מובן

השבוע הובאה לידיעתי הוראה חדשה הנדרשת לטובת אישור תושב 2020 וזאת לצעירים מעל גיל 25 שחיים בעיר נתיבות בנכס שאינו רשום על שמם, כדוגמת צעירים רווקים שגרים בבית הוריהם: ההוראה החדשה הינה של הממונה על תיאומי המס במס הכנסה ב"ש, שקבעה שכל תושב שגילו מעל 25 ואינו גר בבית שרשום על שמו חייב להמציא מסמכים נוספים מלבד טופס האישור תושב- טופס מספר 1312:

  1. אישור חברות/ביקורים בקופת חולים
  2. 5 דפי כרטיסי אשראי בשנה המבוקשת
  3. אישור מעסיק על תשלום נסיעות הלוך חזור או רכב צמוד או הסעה
  4. 2 תלושי שכר אחרונים

למה צריך את כל זה?

זה גם מה שאני שאלתי בעקבות פנייה של מספר תושבים ומסתבר שההוראה ניתנה בעקבות ניצול מתן האישור התושב לאנשים שאינם גרים בפועל בעיר נתיבות ובכל זאת מעוניינים ליהנות מאותה הטבה משמעותית. כמו הרבה נהלים במשרדי הממשלה, גם נוהל מסרבל זה נולד בעקבות אותם אנשים לא הגונים ולצערנו אין לנו אלא "לבלוע רוק" ולהמציא את אותם אישורים נוספים.

האיש שהיה לו הכל/ אליאסף עזרא 

"לקובי ברייאנט היה הכל. אישה יפה, ארבע ילדות. האחרונה שבהן נולדה רק לפני 7 חודשים בלבד. 20 שנים הוא שיחק לו בליגה הכי טובה בעולם. שנים שתורגמו ל-500 מיליונים, חצי מיליארד. אחד הספורטאים הכי עשירים מבין כולם. עם בתים, מכוניות, מטוסים וסירות ים. בגיל 18 הוא נכנס אל הליגה, בגיל 38 הוא יצא ממנה, בגיל 41 הוא מת. ושלוש שנים בלבד הוא רק הספיק ליהנות מכל מה שהוא הרוויח באמת.  הוא אפילו לא הספיק להיפרד מהשותפה שלו לחיים או מביתו בת ה-7 חודשים, כמה הוא היה רוצה וזה רק מראה לנו שאנחנו צריכים לחיות כל יום שלנו בעולם כאילו הוא היום האחרון מבין כולם. לא חיים רק פעם אחת, זה שקר, מתים רק פעם אחת וחיים את החיים בכל יום מחדש, זה הסדר וזה בסדר לבקש סליחה, להגיד "אני אוהב אותך" או תודה, אז תחיו בבקשה בלי חשש.

#ערכים 

ילדי גן "הדס" של הגננת הנפלאה ספיר ברדה וצוות הסייעות היקר, הכינו בתים קטנים וחמימים לחיות הרחוב בעיר נתיבות.

כמובן שאותם בתים לא שרדו את הגשם הראשון שהגיע, אבל הערכים של אותם ילדים שרדו וגם ישרדו עוד שנים רבות.  

האיש שאמר לאתגרים בחיים זוזו הצידה

אביחי שלי, האיש שאמר לאתגרים בחיים זוזו הצידה (חתן חידון התנ"ך העולמי, בוגר 8200, תואר M.A ומנהל השקעות בפסגות) למרות מגבלת הראיה והשמיעה עמם הוא מתמודד, החליט להתחיל השבוע להתאמן בחדר הכושר של סאלי סיגרון היקר "סטודיו 180".

זיכרונות מההילולה הראשונה

השבוע מלאו 36 שנים לפטירתו של סידנא הבבא סאלי. זו תמונה מרגשת מיום ההילולה בשנה הראשונה לפטירתו. זכותו תגן עלינו ועל עם ישראל.

אחד מל"ו הצדיקים 

מדי שנה, יום לאחר התאריך העברי של הילולת הבבא סאלי זי"א מתקיימת לה בעיר מדי שנה הילולה נוספת לצדיק של ר' יעקב דדון זצ"ל. מסתבר שלמרות האנונימיות היחסית של הרב זצ"ל, הבבא סאלי זצוק"ל העיד עליו שהוא היה אחד מל"ו הצדיקים בדורו. זכותו תגן עלינו ועל עם ישראל.

תופעה מבאסת ומתסכלת

תמונה זאת צולמה השבוע בחניית תחנת הרכבת בנתיבות, אחד המקומות שנושא הזמן הכי קריטי להם, כל שנייה/דקה יכולה להיות "גורלית" לאם נספיק את הרכבת הקרובה או לא. אנחנו חייבים כולנו להילחם בתופעה הזאת שם ובכלל ברחבי העיר, הן על ידי הערות לאותם סוררים והן על ידי אכיפה. כמובן שלא תמיד זאת אשמת הנהג "שנתפס" חונה בחנייה כפולה ולעיתים זו תוצאה נגררת של נהגים אחרים שחנו שלא בצורה מוסדרת ובין הקווים, אבל לרוב המציאות האמיתית הינה אדישות והפקרות.

לצערנו כמה שזה הזוי, משטרת ישראל לא יכולה לאכוף את נושא החניות הכפולות, אבל מסתבר לשמחתנו שפקחי יחידת הפיקוח העירוני- יפת"ח יכולה וגם אוכפת בפועל מקרים שכאלו וזאת על סמך חוק עזר עירוני ייעודי לנושא. ראיתם מקרה שכזה? צרו קשר עם 106 ותדווחו וזה יגיע לפקחים עצמם שיהיו בשטח. יהי רצון שאותם נהגים "יחזרו בתשובה" ויתחילו לנהוג, לחנות על פי חוקי התנועה המקובלים והחוקיים וכך החברה שלנו תהייה טובה יותר!

יָא חָסְרַא/ אודי אוחנה

גן מלכי ישראל 1982