עמוד הבית חדשות מקומי חדשות מהארץ טורים תרבות אוכל תזונה וספורט רכילות נדלן תיאום תורים אינדקס עסקים קופונים
חדשות מקומי

נתיבות מזווית אחרת: "נחשוב לשנה הבאה איך מצמצמים את התלות בלייקים"

מדי שנה יוצאת לדרך בנתיבות תחרות פרספקטיבה, אשר משקפת את נתיבות בעזרת תמונות של תושבי האיזור, והשנה החשיפה הייתה גדולה מהרגיל. תפסנו לשיחה את יוזם התחרות - ירון סמימי, ואת צוף סיגרון, אשר נמצא כעת במקום הראשון עם כמות הלייקים הגבוהה ביותר

אושר סיגרון | 14.01.2020 08:10

כבר חודשיים שתושבי נתיבות והאזור מצלמים תמונות, חושבים מחוץ לקופסא ומשקיעים זמן ומחשבה כדי לקחת חלק בשיתוף הפעולה המיוחד של ירון סמימי עם עדי זמיר. מדובר בתחרות פרספקטיבה של צילומים אשר משקפים את העיר נתיבות.

במסגרת התחרות תושבי הסביבה מצלמים תמונות מקוריות שמשקפות את העיר נתיבות, עם כותרת מתאימה ומקורית. כל התמונות עם שם הצלם, כותרת התמונה והמיקום המדויק – עולות לפייסבוק. איך זוכים אתם שואלים? אז הקהל הוא מי שמכריע – והזוכה הוא מי שמקבל את מספר הלייקים הגבוה ביותר. 

ירון סמימי, המוכר והידוע בפעילותיו, בנתיבות בפרט – הוא הבן אדם שיזם את התחרות. בשיחה איתו הוא מספר לנו איך הכל התחיל: ״בשנת 2014 נתקלתי בתחרות צילום מקומית מרתקת שקיימו בתל-אביב וזה מאוד הדליק אותי. שמתי לב שזה לא דורש משאבים למעט פרסום והפרסים עצמם והחלטתי להציע זאת למספר גורמים מסחריים בעיר נתיבות. הראשון ש׳זרם איתי׳ באותה תקופה היה עדי זמיר, מנכ"ל מתחם צים אורבן נתיבות, שמאז מדי שנה אנו משתפים פעולה. זו למעשה דוגמה לפעילות חברתית שמושגת על ידי שיתוף פעולה בין המגזר העסקי לפרטי, בה כל אחד מן הצדדים נותן את תרומתו למיזם וביחד אנו יוצרים פרויקט בסדר גודל שכזה מדי שנה״.

בשיתוף פעולה עם עדי זמיר, מנכ"ל צים אורבן נתיבות

״מטרת התחרות הינה להציג זוויות שונות, חדשות וישנות של העיר נתיבות ולייצר מאגר תמונות חדש ונגיש לכל דורש. הנושאים בתחרות באים לשקף אנשים, תרבות, טבע וסיפורי חיים בדרך שתבטא את רוח העיר נתיבות, מזוויתו האישית של הצלם, תוך כדי העברת מסרים של חוזקה, יופי ותקווה.  הערכת התמונות תתבסס על קריטריונים של אסתטיקה ושימוש אפקטיבי בטכניקות צילום שונות. התמונות הזוכות יהיו אלה שיצליחו להעביר את נתיבות על תושביה, רגעים חברתיים, חפצים וטבע ברוח חיובית וחזקה״, עוד אומר סמימי על התחרות.

ירון סמימי
"כרגע יש מאבק מאוד צמוד על המקומות הראשונים", סמימי, יוזם התחרות

השנה ישנה חשיפה אדירה וחסרת תקדים לתחרות. 68 תמונות שעלו לשלב ההצבעה ועשרות אלפי כניסות והצבעות לדף התחרות ולתמונות עצמן.

כרגע, נכון ל-13 בינואר, מי שעומד במקום הראשון הוא צוף סיגרון, צלם במקצועו – עם כ-1,400 לייקים על תמונתו – מגדל המים שבנתיבות. כשמנגד, בתחרות צמודה, נמצא אליאור כהן, במקום השני, עם כ-1,100 לייקים על תמונתו.

התחרות צמודה. התמונה של אליאור כהן, שבמקום השני

גם עם המקום הראשון שוחחנו, והוא סיפר לנו על המסר אותו רצה להעביר דרך התצלום: "התמונה מאפיינת את אחד הדברים הכי 'נתיבותיים' בנתיבות (מגדל המים), בשילוב עם התאורה והצבעים המיוחדים של העיר – מה שהופך את התמונה לתמונת נוף מרהיבה של העיר. ניסיתי להעביר את היופי הייחודי של נתיבות".

צוף סיגרון
התמונה שכעת במקום הראשון. צילום: צוף סיגרון

על המקום הראשון והמוביל בתחרות אומר הצלם כי "אני אוהב תחרויות ובטח כשהן קשורות לדברים שאני אוהב לעסוק בהם. כרגע אי הסתכלות על המקום אלא על צבירת הפער עד לתאריך סיום התחרות, על מנת להבטיח את המקום הראשון".

אז מה הם הפרסים שעבורם יש היענות כזו רבה? המקום ראשון יקבל חבילה ענקית של מוצרי חשמל מתנת מחסני חשמל. מקום שני – 1,000 ש"ח לקנייה באופטיקנה ומקום שלישי סמרטפון וואווי Y5 מתנת אופיס דיפו. בנוסף, השנה גם יהיה פרס רביעי שיקרא חביב הוועדה, הזוכה יקבל מתנה שווה מחנות "לה אסנס"- בוטיק בישום בנתיבות. זה עוד לא הכל! בין המדרגים של התמונות יוגרלו 3 ארוחות זוגיות מתנת מסעדת טעם העמק.

על אף הטירוף סביב התחרות – ישנו חיסרון בולט והוא שהזכייה מתבססת על לייקים, ולא על שיקוף מקצועי. לשם כך, סמימי חושף לנו כי בשנה הבאה ייתכנו שינויים, הזכייה לא תתבסס רק על כמות הלייקים וש״אנחנו נעשה חשיבה משמעותית לקראת התחרות הבאה 2020/2021 ובה נחשוב איך אנחנו מצמצים את התלות בלייקים ואיך אנחנו מתמקדים יותר או לכל הפחות באופן שווה באיכות התמונה. זאת נוכל כפי הנראה – לעשות באם ניתן לועדת השיפוט המקצועית שתורכב מאנשי צילום מקצועיים כדוגמת זיו קורן, רועי גליץ ואלכס ליבק ואנשי חברה ותרבות מנתיבות, וזאת ביחס של 50% אל מול ההצבעות”.

עוד תמונות מהתחרות. צילום: יוסף אטיאס

״כרגע יש מאבק מאוד צמוד על המקומות הראשונים ומניסיון ארוך שנים רגע האמת הוא תמיד הימים האחרונים של התחרות בהם משקיעים הצלמים את מירב המאמצים להגיע למספר הלייקים הגבוה ביותר״, מספר לנו סמימי על הימים האחרונים של התחרות.

צילום: מאור דידי

הכל עוד פתוח והתחרות עדיין בעיצומה. כל התמונות מקוריות ומרגשות, ואין פלא שהתחרות צמודה. ואתם, קוראים יקרים – כנסו לדף התחרות הנמצא בדף הפייסבוק "נתיבותיים" ותצביעו על התמונות שהכי מייצגות את העיר מבחינתכם. כך גם תגדילו את הסיכויים שלכם לזכות בארוחה זוגית בטעם העמק וגם ליהנות מהיצירות היפות של הצלמים שלוקחים חלק בתחרות.

עוד טעימה קטנה מהתמונות המדהימות:

"המגדל שהתחפש", צילום: אמנון ארד
"רוחות מלחמה". צילום: תהילה הילל נוח
"אין סוף". צילום: אבי מאן