עמוד הבית חדשות מקומי חדשות מהארץ טורים תרבות אוכל תזונה וספורט רכילות נדלן תיאום תורים אינדקס עסקים קופונים
חדשות מהארץ

מחאת העובדים הסוציאליים בנתיבות עולה שלב: עשרות מחאו הבוקר

שביתת העובדות הסוציאליות נכנסה הבוקר לשבוע השני שלה וברקע התעלמות ואדישות מוחלטת של משרד האוצר מקריסת השירותים החברתיים. יערה בוסקילה, עובדת סוציאלית מנתיבות: ״כחלק ממאבק העובדים והעובדות הסוציאליות יצאנו הבוקר להפגנה אזורית בצומת נתיבות, לזעוק ולעורר את משרד האוצר שהרווחה קורסת, עומס מטורף, הלקוחות לא מצליחים לקבל שירות ראוי זמין ומכבד, אין תקציבים ועכשיו אחרי הקורונה אנחנו צריכים לתעדף ולהחזיר לקוחות ריקם״

מערכת האתר | 12.07.2020 11:35

הבוקר מפגינות מאות עובדות הסוציאליות בעשרות צמתים ברחבי הארץ, בהם בילינסון, אלוף שדה ברמת גן, צומת שילת, צומת חולון, צומת בילו, צומת סירקין, צומת פרדסיה, צומת בית דגן, צומת נתיבות, באר שבע, צומת חדרה, צומת זכרון יעקב, צומת פוריה, כרמיאל ועוד.

המחאה הבוקר בכניסה לנתיבות

אתמול הודיעו באיגוד העובדות הסוציאליות כי הן נערכות להשבתה ממושכת של השירותים החברתיים במחאה על תנאי השכר, העומס הגובר והאלימות המופנית כלפיהן. "ההתעלמות המתמשכת של האוצר מהשביתה הקשה בשירותים החברתיים והשיח המעליב על כך שהעובדות הסוציאליות, שכבר קורסות תחת העומס, צריכות לעבוד עוד יותר כדי לקבל עוד כמה עשרות שקלים – לא ישברו אותנו. אם צריך נמשיך את המחאה עוד חודשים ארוכים".

בשבוע האחרון הקימו העובדות הסוציאליות מאהל מחאה מול ביתו של שר האוצר ישראל כ"ץ בכפר אחים. לאחר סירובו לצאת אליהן ולהיפגש עימן, המתינו העובדות הסוציאליות אתמול לשר כ"ץ באולפני נווה אילן לקראת הופעתו ב"פגוש את העיתונות". "שר האוצר, הגיע הזמן שתפגוש את המציאות" אמרו העובדות הסוציאליות.

בעקבות המחאה, 16 עובדות סוציאליות נעצרו אתמול מחוץ לאולפנים.

מחר בשעה 17:00 יקיימו העובדות הסוציאליות מפגן מחאה ענק מול משרד האוצר בירושלים.