עמוד הבית חדשות מקומי חדשות מהארץ טורים תרבות אוכל תזונה וספורט רכילות נדלן תיאום תורים אינדקס עסקים קופונים
חדשות מקומי

גיבור: הציל 4 טובעים עד שלא נותר בו כוח

מיכאל בן זיקרי בן ה-47 מאשדוד הציל 4 מתרחצים בחוף זיקים, כוחותיו אפסו והוא טבע. המשפחה שאותה הציל הגיעו יום אחרי ביחד עם משפחתו של בן זיקרי למקום האירוע

מערכת האתר | 03.07.2020 13:47

מיכאל בן זיקרי מאשדוד טבע אמש למוות אחרי שהציל 4 רוחצים, בהם 3 ילדים באגם בזיקים.

מיכאל שהיה במקום עם אשתו לא חשב פעמים וקפץ פנימה אל האזור המסוכן כדי לחלץ את הדודה והילדים בני 14, 10 ו-7.

עדי ראייה מספרים שגם כשהוא כבר היה באפיסת כוחות הוא ניסה להושיט יד כדי להציל את הבנות.

המפגש המרגש בין קרובי משפחתו של בן זיקרי לקרובי המשפחה שטבעה בחוף זיקים

נועם ישראל, שמכיר את הנפטר מספר: ״פשוט לא נתפס, לא מצליח לעכל את המוות שלו, חבר יקר. חשוב שיידעו שמעבר למעשה הגבורה הזה, היה לו עסק של גינון. בעסק הוא היה מעסיק מתוך בחירה אסירים משוחררים, אנשים שיצאו ממרכזי גמילה ועוד רבים שלא שפר עליהם מזלם. תמיד דאג להם לכל צורך מעבר לפרנסה אם זה ביגוד, אוכל ומקום לישון בו. היה איש עם שמחת חיים, נתינה אין סופית ועזרה לזולת, בחייו ובמותו. יהי זכרו ברוך״.

חובש בכיר במד"א צפריר יוסף סיפר: "תוך כדי הטיפול הרפואי בארבעת הטובעים שחולצו מהמים במצב קל אזרחים סיפרו לנו שהגבר שהציל אותם נעדר ולא יצא מהמים. כוחות גדולים של משטרה וכיבוי אש הגיעו למקום ובעזרת סירות וציוד מיוחד הם ערכו סריקות באגם. לצערנו הוא אותר במים כשהוא מחוסר הכרה ולאחר שחולץ אלינו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו."

״נתינה אין סופית בחייו ובמותו״

מוקדם יותר דיווחנו כי בעקבות החשש לנעדר במים של אגם ניצנים בסמוך לזיקים ולאחר שחולצו מהמים מספר אזרחים עדיין קיים חשש לנעדר נוסף במים.

למקום הוזנקו צוותי חילוץ מכבאות והצלה אשקלון יחד עם יחידת להבה הארצית.
צוות היל"מ (יחידה לחילוצים מיוחדים) של תחנת אשקלון החל בסריקות במים על ידי סירה וחבירה לכוחות הצלה במקום.

בשלב זה מדווח על נעדר אחד שככל הנראה לא יצא עדיין מהמים.

ממשטרת ישראל נמסר: לפני זמן קצר התקבל דיווח במשטרת ישראל אודות חשש לנעדר במים של אגם בסמוך לזיקים.דווח כי לאחר שחולצו מהמים מספר אזרחים עדיין קיים חשש לנעדר נוסף במים.
בעקבות הדיווח הוקפצו למקום כוחות גדולים של המשטרה.
שוטרי תחנת שדרות ביחד עם מתנדבי יחידת הצוללנים של משטרת ישראל וכוחות הצלה של כב"א עורכים ברגעים האלה חיפושים באגם אחר האדם הנעדר.

מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום נמסר: בהמשך לדיווח ולאחר סריקות ע"י יחידת להבה של כבאות והצלה, יחידת יל"מ של כבאות והצלה אשקלון ומשטרת ישראל נמצא הנעדר ע"י צוללנים של המשטרה.