עמוד הבית חדשות מקומי חדשות מהארץ טורים תרבות אוכל תזונה וספורט רכילות נדלן תיאום תורים אינדקס עסקים קופונים
חדשות מקומי

זינוק בתחלואת הקורונה בשדרות. אלו ההבהרות לתושבי העיר

מספר חולי הקורונה בעיר שדרות הולך ומטפס ובעירייה מוציאים הנחיות חדשות לתושבי העיר

אריאל עידן | 04.08.2021 15:59

בעקבות הזינוק בתחלואה בעיר שדרות, בעירייה מוציאים הבהרות חדשות לתושבים.

בהודעת עיריית שדרות נכתב: תושבים יקרים: שיעורי ההדבקה בנגיף הקורונה עולים מיום ליום ושדרות כבר צבועה באדום. תוך 24 שעות התווספו בעיר 35 חולים חדשים וסך החולים הפעילים בעיר עומד על 169, כאשר מתוכם 3 מאושפזים בבתי חולים והיתר בבתיהם. אנו שולחים רפואה שלמה לכולם.


*אנו קוראים לכם להימנע מהתקהלויות שאינן נדרשות ולצאת להתחסן – עכשיו!! (כל מי שמעל גיל 12 ובני 60+ מנה שלישית).

מתחם בדיקות קורונה פועל היום (רביעי) באולם הספורט "ניר עם" ברחוב משעול פעמונית 1. אין צורך בקביעת תור או הפניה, רק להגיע עם תעודת זהות ומסכה על הפנים.
שימו לב, שלפי הנחיות הממשלה, החל מיום ראשון הקרוב, 8/8/21, כניסה למתחמים ב"תו ירוק" תתאפשר רק עם הצגת בדיקה מהירה שבוצעה 24 שעות לפני מועד הכניסה, כאשר מימון הבדיקה יהיה על חשבון הנבדק.

מתחם חיסונים נפתח היום באולם הספורט "גיטיס" למבוטחי קופת חולים "מכבי". המתחם יפעל רצוף עד ה-10/8 (לא כולל שבת) בשעות 8:00-13:00. נדרש לזמן תור באתר/אפליקציה/טלפון. בהמשך גם קופת חולים "כללית" תצטרף למתחם. מבוטחי "לאומית" ו"מאוחדת" יכולים להתחסן במרפאות בתיאום תור.

שינוי בהנחיות בנוגע למחוסנים/מחלימים המטפלים בחולים מאומתים – שימו לב, כי לפי ההנחיות החדשות שייכנסו לתוקף ביום ראשון הקרוב, אדם המטפל בקטין מתחת לגיל 12 או בחסר ישע – נדרש להיכנס לבידוד, גם אם הוא מחזיק בתו ירוק (מחוסן/מחלים).

בישיבה שהתקיימה בראשות ראש העיר, אלון דוידי, החליטה העירייה, כי החל מיום ראשון הקרוב, 8/8/21, לא יתקיימו אירועים עירוניים בחללים סגורים ואירועים בשטח פתוח יתאפשרו תחת מגבלות התו הירוק/בדיקת קורונה שלילית ועם עטיית מסכות. בנוסף, לא יתקיימו חוגים במתנ"ס ופעילויות תנועות הנוער יתקיימו רק באוויר הפתוח. משחק הגמר של טורניר הקט-רגל במוצאי שבת, 7/8/21, יתקיים תחת מגבלות התו הירוק. בנוסף, לא תתאפשר נסיעה באוטובוסים לכיופיות וההגעה לאתרים תתאפשר ברכבים פרטיים בלבד.

אמש התכנס קבינט הקורונה וקיבל מספר החלטות שיחולו ביום ראשון הקרוב, ל' באב תשפ"א, 8/8/21, בכפוף לאישור התקנות הרלוונטיות:

 1. הרחבת מתווה "התו הירוק" גם למקומות בהם ישנה התקהלות בת פחות מ-100 אנשים. החל מיום שישי, 20/8/21, יורחב המתווה לכל הגילאים, גם מתחת לגיל 12, בהצגת תוצאה שלילית של בדיקת קורונה מהירה.
 2. חובת עטיית מסכות גם בחללים פתוחים בהם ישנה התקהלות בת 100 אנשים ויותר.
 3. העברת משרדי הממשלה (ובהתאמה ככל הניתן המגזר הציבורי כולו) למתכונת עבודה בהיקף של 50% נוכחות במשרד, כאשר מנכ"ל המשרד רשאי לבצע התאמות במקרים חריגים.
 4. המלצה למגזר הפרטי לעבור למתכונת עבודה מהבית.
 5. חובת בידוד למבוגר מחוסן שמטפל בקטין שגילו מתחת לגיל 12 או בחסר ישע אשר התגלה כמאומת.
 6. הגברת האכיפה על מפרי בידוד ועטיית מסכות.
 7. כניסה ויציאה מן הארץ:
 • מדינות אדומות – איסור טיסה גורף, למעט מקרים שיאושרו ע"י ועדת חריגים.
 • מדינות כתומות – תורחב רשימת המדינות כך שייכללו בה מרבית מדינות העולם, וחזרה מהן תחייב בידוד, הן למחוסנים והן למחלימים.
 • מדינות ירוקות – תוגדר רשימה מצומצמת ביותר של מדינות ירוקות, אשר החזרה מהן תחייב בידוד עד לקבלת תוצאת בדיקה שלילית.
 1. קריאה לציבור להבין את תמונת המצב, ולכן: להפסיק ללחוץ ידיים, להפסיק להתחבק ולהתנשק ולהימנע מכל התקהלות בחלל סגור שאיננה הכרחית.
 2. קריאה מיוחדת לבני 60 ומעלה להימנע מהתקהלויות ומכל מפגש עם אנשים לא מחוסנים בחלל סגור.

קיצור ימי בידוד למי שבא במגע עם חולה מאומת:

בהנחיית משרד הבריאות, ניתן לקצר את משך הבידוד ל- 7 ימים בלבד, ובתנאי שהתקבלו שתי בדיקות שליליות לאחר שהתבצעו במועדים הבאים:
בדיקה ראשונה- סמוך ככל האפשר לכניסה לבידוד.
בדיקה שניה- החל מהיום השביעי לבידוד, ולפחות 24 שעות לאחר ביצוע הבדיקה הראשונה.
מרגע קבלת תוצאה שלילית בבדיקה השניה, ניתן לצאת מהבידוד- אין צורך להמתין לקבלת מסרון שחרור ממשרד הבריאות.

מחוסנים או מחלימים שבאו במגע עם חולה – מתבקשים לבצע בדיקת קורונה כדי למנוע את המשך שרשרת ההדבקה.

המשיכו לשמור על ההנחיות למען הבריאות של כולנו.

המוקד זמין עבורכם לכל שאלה או בעיה במספר 8516* 24/7.