עמוד הבית חדשות מקומי חדשות מהארץ טורים תרבות אוכל תזונה וספורט רכילות נדלן תיאום תורים אינדקס עסקים קופונים
חדשות מקומי

סערת המצעד בנתיבות: הפגנה התקיימה מול ביתו של אחד המארגנים. כוחות משטרה איבטחו את ביתו; כל הפרטים

בימים האחרונים משפחתו של אחד ממארגני המצעד בעיר סופגת איומים מגורמים שונים. אתמול התקיימה הפגנה מול ביתם במטרה לבטל את המצעד. נכון לרגע זה עדיין אין הסכמות

אריאל עידן | 11.05.2022 07:50

השיח בעיר נתיבות בימים אלו נסוב על מצעד הגאווה שצפוי להתקיים בעיר בחודש הבא סמוך למתחם פריז.

מהתגובות שמתפרסמות בפייסבוק עולה כי מרבית התושבים בעיר מחזיקים בעמדה ברורה נגד קיום המצעד בעיר המסורתית. כך למשל אחד מתושבי העיר כתב בפייסבוק – "לו היה מדובר בעיר חילונית אני מבין את הצורך בקיום מצעד שכזה. אך מאחר ומדובר בעיר מסורתית, אין כאן אלא אצבע בעין לתושבי העיר. מצפה מהמארגנים שיקיימו את המצעד מחוץ לעיר". תושב אחר כתב בעד המצעד – "זה לא אמור לפגוע ברגושת של איש. כל אחד צריך לכבד את עמדת האחר".

אתמול בבוקר אלמוני ניפץ את שמשת הרכב של אמו של אחד המארגנים. מה שעורר את המשטרה לקחת ברצינות את האיומים על בני המשפחה.

מאוחר יותר בשעות הערב התקיימה הפגנה מול ביתו שבמושב מעגלים בה השתתפו כמה עשרות אנשים שקראו לו לבטל את המצעד. כוחות משטרה הגיעו למקום ואיבטחו את הבית עד לשעות הלילה המאוחרות.

וכאן המקום להדגיש: אפשר למחות כמו בכל דבר ועניין שיש עליו חילוקי דעות. אך אסור בשום פנים ואופן להתנהג באלימות או לפגוע בבני אדם. מחאה – כן. אלימות – לא. בשום צורה.

נכון לרגע זה, אין עדיין הסכמות בין המארגנים למתנגדים. ומי שנמצא בסוד העניינים זהו הרב חיים יוסף אברג'ל, מי שמשפיע באופן ישיר על רבים מתושבי העיר. הרב נפגש עם המארגנים וביקש מהם לבטל את המצעד, אך כפי שהזכרנו, טרם התקבלו הסכמות ונכון לעכשיו המצעד יצעד כל עוד לא יהיו שינויים בעניין.