עמוד הבית חדשות מקומי חדשות מהארץ טורים תרבות אוכל תזונה וספורט רכילות נדלן תיאום תורים אינדקס עסקים קופונים
תרבות

התנדבות, העשרות ופנאי: כך אגף הנוער בנתיבות שמר על שגרה בריאה

כאשר בעקבות הקורונה נאלצנו להישאר בבתים ולצמצם התקהלויות, באגף הנוער בנתיבות רצו לשמור לנוער על שגרה חוויתית ומעשירה. ובכן, הם לגמרי הצליחו לעשות זאת

מערכת האתר | 16.06.2020 08:01

אחד האתגרים הגדולים בתקופת הקורונה, היה ביצירת שגרה יומיומית לבני הנוער שמצאו את עצמם תקופה ארוכה בביתם. אגף הנוער בנתיבות הצליח לעשות זאת בדרך מיטבית. הפעילות העיקרית עברה לרשתות החברתיות, כאשר מי שמוביל את התכנים הם רכזי אגף הנוער.

מידי שבוע, פרסמו באגף את הלו"ז השבועי שכלל תכניות עשירות ומגוונות. סדנאות פנאי לניהול זמן, סדנת ריקוד, קורס לימוד גיטרה ועוד, מצאו את מקומם בשגרת יומם של בני הנוער בעיר לצד תכניות התנדבותיות.

בני הנוער לקחו חלק בשורה של מיזמים חברתיים בעיר. בתכנית החדשה "סבאל'ה לא נשאר לבד", תכנית לאימוץ בני הגיל השלישי בנתיבות לקחו חלק פעיל כ-70 בני נוער, יצרו קשרים עם בני הגיל שלישי, היו להם לאוזן קשבת ואף סייעו בקניות לאלו שנזקקו לכך. במיזם ורד לניצול, חילקו בני הנוער ורדים לניצולי השואה בנתיבות. במיזם זה לקחו חלק כ-60 בני נוער. כמו כן, בני הנער שמשו בתפקידים משמעותיים בטקסים הממלכתיים ביום השואה וביום הזיכרון. 

מנהלת אגף הנוער, טל בן-דרור: "תקופת הקורונה הביאה איתה אתגרים חדשים. באופן טבעי, התכניות שתוכננו השתנו, והרשתות החברתיות הפכו למוקד הקשר עם בני הנוער.

אני רוצה להודות לראש העירייה, יחיאל זוהר, שהשקיע משאבים ייעודים רבים לטובת פעילות הנוער בקורונה מתוך הבנת הצורך ביצירת חוסן והענקת תרבות פנאי לנוער המצוי בסגר, ולרכזי האגף שהובילו את התקופה הזאת בהתמסרות אדירה. בני הנוער הוכיחו לנו גם הפעם, שדור העתיד בעיר ראוי לכל הערכה".